Baji Balázs fedett VB szinttel kezdte az idényt

by admin 2 011 views0

Korcsoportos legjobb eredmények a Budapesti Atlétikai Szövetség Nyílt Régió bajnokságán

„Örülök a mai eredményemnek, szerettem volna 7,70-en belül futni, de hogy már az első versenyen ilyen nagy különbséggel sikerüljön – erre nem gondoltam….” – mondta a verseny utáni interjúban a 60 gáton7,66 –os idővel győztes Baji Balázs.

Budapesti Atlétikai Szövetség  hagyományosan idénynyitónak számító, több korcsoportnak versenylehetőséget biztosító viadalán sokan használták ki az indulási lehetőséget.

Az olimpiai szintesek közül a fedett VB szintet futó Baji Balázs mellett rajthoz állt a kiegyensúlyozott dobásokat mutató Márton Anita/S 17,58 m  és pályára léptek az összetett versenyző hölgyek is: a futószámokban indult    Zsivoczky-Farkas Györgyi/400 m: 56,88 mp  és az ügyességi számokban teljesítő Krizsán Xénia/M 178 cm.

A versenyen több figyelemreméltó eredmény született, közöttük két serdülő korú atléta eddigi legjobb magyar eredményt ért el fedett pályán: a 60 méteren 6,89 mp idővel a második helyen végzett 14 éves Illovszky Dominik teljesítménye korosztályában a világ eddigi legjobbja is./1.Sipos János – 6,80 mp. A másik bíztató serdülő eredmény női 400 méteren született, a győztes budafoki Molnár Janka 56,72 mp-es eredménnyel került a korcsoport magyar örökranglistájának élére.

Image2 Image3

A teljesség igénye nélkül szemezgetve a jegyzőkönyvből, a hatórás verseny során 7,44 –el nyerte a 60 méter Nguyen Anasztázia; 8,43-al a 60 gátat Kozák Luca. 3000 méteren Dani Áron/8:18,15 p és Kószás Kriszta/9:52,04 p  diktálta a jó iramot/mögötte az EYOF bronzérmes Pavuk Tira: 10:02,58 p. – rúdugrásban a győztes szerb Djordje Mihailovic eredményével azonos magassággal, 500 cm-rel nyert ezüstérmet Horváth Márton, hármasugrásban Bajnok Eszter 12,90 – el kezdte a fedett pályás idényt. (ml)