Nyuszi Kupa 2025
by ago 60 views0

Március 22-én ismét megrendezésre került a Nyuszi Kupa, a Fogyatékkal Élők Budapesti Sportszövetsége szervezésében, a Park Uszodában.
A verseny célja továbbra is az, hogy változatos és örömteli megmérettetési lehetőséget kínáljon a fogyatékossággal élő gyermekek számára – legyenek akár kezdők, haladók vagy tapasztaltabb úszók –, és hogy erősítse bennük a rendszeres sportolás iránti motivációt. A verseny külön értékelte a kezdő, párnás úszókat is, így mindenki megtapasztalhatta a sikerélményt.
A rendezvényt Kovács Judit, a szövetség elnöke koordinálta, aki elkötelezetten dolgozik azért, hogy a sport mindenki számára elérhető legyen. A díjátadók alkalmával Dombi Rudolf, olimpiai bajnok kajakozó, a Budapesti Sportszövetségek Uniója (BSU) főtitkára személyesen adta át az érmeket a lelkes résztvevőknek.
A versenyen számos úszásnemben mérhették össze tudásukat a gyerekek: gyors-, mell-, hát- és pillangóúszásban, 25 és 50 méteres távokon, valamint a csapatverseny izgalma sem maradt el. A nap végére nemcsak érmekkel, hanem rengeteg mosollyal és élménnyel gazdagodtak a résztvevők. Köszönjük minden résztvevőnek, szülőnek, edzőnek, támogatónak és szervezőnek, hogy részesei voltak ennek a sportos és szívhez szóló napnak!
